top of page
2.png

Mgr. art. Lenka Kuricová

Kreatívna podnikateľka, spoluzakladateľka Pucle,

spoluorganizátorka TEDx Trenčín

vlnka2.png

Trenčín je pre mňa rodina,  priateľstvo, zázemie a útočisko. Je to priesečník nostalgie z detstva a vyhliadok do budúcnosti, ktorá má nekonečný potenciál. Do Trenčína som sa vrátila nečakane, na neurčito, kvôli zdravotným ťažkostiam v rodine. Smutný dôvod na návrat sa neskôr stal jedinečnou príležitosťou znovuobjaviť svoje priority a začať dream job projekt s mojou najlepšou priateľkou. Trenčín je pre mňa pevným základom a zároveň novým začiatkom. Kdekoľvek budem žiť, bude vždy mojou súčasťou.

 

Lenka s veľkou radosťou spolu-vedie firmu Pucle, ktorú založila s najlepšou kamarátkou do dažďa aj na slniečko Bašou Janákovou. Pucle od roku 2017 prinášajú ilustrácie a grafiky slovenských dizajnérov na puzzle, trénujú mozgové hemisféry a praktizujú puzzle-skladaciu meditáciu. Krátko po návrate do Trenčína sa Lenka pridala do tímu TEDx Trenčín, kde zastáva pozíciu hlavnej koordinátorky rečníkov a dramaturgie.

 

Lenka má za sebou štúdium na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéri Ilony Németh, kde sa v rámci tvorby venovala hlavne spoločenským témam a skúmaniu národnostných stereotypov. Počas vysokej si odbehla aj na študijné stáže v Španielsku a Portugalsku. A práve Porto si tak zamilovala, až sa tam zamilovala a už päť rokov je jej druhým domovom. Na Pyrenejskom polostrove sa dohovorí a svoje juhoeurópske jazykové schopnosti priebežne zlepšuje, aby si rozumela aj so “svokrovcami”. Jej životná misia je otvárať mysle, podporovať kritické myslenie, bystrosť a kreativitu, či už prostredníctvom umenia, puzzle, TEDx-u alebo učenia jazykov. Niektorí by povedali, že je puntičkárka, ale ona si rada myslí, že je to len zmysel pre detail. Obdivuje a oceňuje krásny vyvážený dizajn.

Lenka je zanietený plánovač všetkého, čo sa dá aj nedá naplánovať, ako napríklad raňajky aj päťročné vízie do budúcnosti. Rada cvičí jogu, skladá puzzle, pije víno, tancuje salsu, vášnivo debatuje, číta knižky a podčiarkuje dôležité veci farebnými perami.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Trenčín má veľký potenciál byť krásnym kultúrnym mestom. Obrovské úsilie a vôla jednotlivých komunít a

projektových združení vytvára pevný základ, na ktorom by mohlo vyrásť moderné mesto s vysokou kvalitou života."

Ak sa chcete hrať a spoznať slovenské puzzle, určite neprehliadnite projekt Pucle. Do sveta zaujímavých ľudí vás privedie TEDx Trenčín.

bottom of page