top of page
7.png

Hmota

Celoslovenský študentský časopis

vlnka2.png

„Pre nás je Trenčín mestom priateľskej atmosféry a komunity. Náhodné stretnutia v kaviarňach, kreatívne podujatia aj kultúrne akcie vytvárajú spolupatričnosť medzi jednotlivcami i projektmi. Hovorí sa, že v Trenčíne sme všetci poprepájaní a my súhlasíme. Trenčín má vďaka skvelej komunite ľudí veľký potenciál rásť. Okrem toho je to nádherné mesto s námestím a priestormi, kde sa jednoducho nedá necítiť sa dobre. Trenčín ako hrejivé objatie pre nás všetkých, kreatívne mesto s veľkým potenciálom.“

 

HMOTA je celoslovenský študentský časopis, ktorý spája a zviditeľňuje mladých žurnalistov a umelcov. Cieľom časopisu je podporovať šikovných mladých ľudí a podnecovať ich k zdokonaleniu ich umeleckej tvorby. Vytvárame študentom priestor na vyjadrenie sa, posunutie hodnotných myšlienok širšej verejnosti a zverejnenie ich tvorby. Zároveň sme súčasťou silnej a úprimnej komunity ľudí s podobnými záujmami. Tvoríme priateľstvá a vzájomne sa inšpirujeme. Zhmotňujeme svoj pohľad na svet, umenie, kultúru a samotný život.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Trenčín má veľký potenciál, pretože ho spoluvytvárajú ľudia, ktorí chcú s úprimnosťou mesto zveladiť. Kultúra sa tu deje (zväčša) bez zásahov mesta. Tvoria ju nadšenci, ktorí chcú občanom sprostredkovať radosť z kultúrneho zážitku. Spolupracujú, vymýšľajú, inovujú. Stále sa tu niečo pekné deje, projekty sa navzájom prepájajú a pomáhajú si. V Trenčíne je radosť kultúrne žiť!"

bottom of page