top of page
1.png

Branislav Hollý

Zakladateľ Artkina Metro a OZ LampART

vlnka2.png

„Trenčín je moje rodné mesto, v ktorom žijem od detstva. Moja stará mama patrila tiež k rodeným Trenčanom čo ešte viac prehĺbilo moju väzbu s mestom. Počas svojho života som sa zoznámil s jeho históriou i vývojom v rôznych oblastiach a dá sa povedať, že ho dosť dôverne poznám. Aj keď som určité časti života strávil aj v iných mestách Slovenska, či v zahraničí, Trenčín bol vždy moja „základňa“ a je tomu tak aj v súčasnosti. Aj preto mi záleží na progresívnom rozvoji tohto mesta s obrovským potenciálom.“

 

Slniečko zubaté! Vychovávané skvelými rodičmi a hlavne ulicou, ošlahané trenčianskymi hradbami, terasami, skúšobňami, undergroundom a punkáčmi. V rôznych školách 22 rokov nerado formované (okrem piatich rokov na Akadémii umení – to bol nekonečný, kreatívny a povznášajúci žúr!), za lavicou i za katedrou. Kedysi slobodomyseľný skladateľ, dnes „časovaný digitálny organizér a skladník“ s (k)lúčami vedúcimi do najväčšej a najhlbšej pivnice pod hradom! Sivý karpatský vĺčik na potulkách galaxiou.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Trenčín disponuje veľmi zaujímavým kreatívnym potenciálom v rôznych odvetviach. K jeho naplneniu mu chýba jediné - dostatočná infraštruktúra. Kým v letných mesiacoch mesto dokonale využíva svoj outdoorový potenciál, zimné aktivity sa obmedzujú na zopár menších kultúrnych priestorov, ktoré fungujú hlavne vďaka odhodlaniu a podpore miestnych ľudí zanietených pre umenie a kultúru. Na to aby sa Trenčín stal mestom kultúry počas celého roka, naozaj netreba veľa. Prvým krokom by mala byť plánovaná rekonštrukcia Kina Hviezda. V horizonte niekoľkých rokov treba pristúpiť aj k postupnej realizácii projektu Trenčín si Ty, ktorý by mal byť na tejto dlhej ceste kľúčovým dokumentom. Ak sa nám podarí realizovať ho, naše mesto bude skvelým miestom pre život s vysokou pridanou hodnotou nielen z hľadiska svojej histórie a geografickej polohy."

bottom of page