top of page
3.png

Barbora Janáková

Marketérka, spoluzakladateľka značky Pucle, držiteľka licencie

PechaKucha Night Trenčín, spoluorganizátorka Trenčín na Korze

vlnka2.png

Trenčín sú pre mňa ľudia. Rôzneho veku, pováh no najmä projektov, ktoré stojí za to vidieť a zažiť. Trenčín je o komunitách, malých nápadoch, ktoré vyrástli do veľkých, snoch posúvať sa ďalej a deliť sa o ne s ostatnými.

 

Baša si pocestovala kúsok sveta, aby sa rozhodla vrátiť naspäť do Trenčína, trošku spomaliť a nájsť samú seba. Tvorí druhú polovičku kreatívnej značky Pucle, ktorú už tretím rokom s láskou tvorí spolu s Lenkou Kuricovou. Zažila si korporát, prácu na voľnej nohe či junior záhradkársku kariéru pod velením jej frajera. Vie sadiť mrkvu, zalamovať grafiku ale aj organizovať udalosti. Je držiteľom licencie PechaKucha Night Trenčín, ktorý sa snaží rozbiehať a na ktorý hľadá šikovných ľudí (ak máte záujem, určite jej píšte).

 

Spolu so Ščepkovcami a Ivou Santovou spoluorganizuje úžasný mestský trh Trenčín na Korze. Spolupracuje aj v tíme TEDx Trenčín na pozícií stage managera a rozbehla aj milú udalosť Literárne Mecheche (Literárna Nedeľa), ktoré sa zameriava na zoznamovanie detí s ilustrovanými knihami. Počas jej pobytu v Bratislave s láskou pôsobila ako expertný dobrovoľník pre LEAF, vymýšľala kampane pre Aj Ty v IT či pôsobila ako community manager pre Sensorium festival. Baví ju práca s ľuďmi, mentoring a komunity, vymýšľanie šialených projektov, kaviarenské povaľačstvo a víno. Neznáša keď ľudia meškajú na stretnutia no paradoxne time management nie je jej silná stránka. Z políc na ňu padajú stovky kníh, do ktorých sa s radosťou zahlbuje. Spoluvlastní od cesty nájdeného psa Eda.

 

Prečo by mal byť Trenčín mestom kultúry?

"Určite ste aj vy zažili ten pocit, keď ste sa rozhodli prejsť sa po našich uliciach v jeden z tých prvých slnečných dní v roku a pri kráčaní sa na vás niekto len tak usmial. Bez dôvodu, možno len pre to, že ste sa usmiali aj vy. Bol to zaujímavý pocit, nie? Taký tajomný a tak trochu ukrývajúci cit toho, že ste práve zdieľali zvláštnu radosť s niekým úplne cudzím. Pocit, že v tomto meste nás baví žiť. Ukážme preto aj iným, že Trenčín za to stojí. Aby sa usmievali aj oni."

Prečítajte si zaujímavý rozhovor s Bašou v Zápiskoch z Trenčína / Choices. Ak sa chcete hrať a spoznať slovenské puzzle, určite neprehliadnite projekt Pucle. Do trenčianskej PechaKucha Night nahliadnete tu a určite si neprehliadnite aj náš malý mestský trh Trenčín na Korze

bottom of page