Trenčín na to má!

Objavte s nami potenciál nášho mesta krátkych vzdialeností. Je zložený z ľudí a komunít, ktorým záleží na tom, čo sa v meste deje. Z udalostí, ktoré nám spestrujú dni a projektov, na ktoré sa všetci tešíme.

Chcete Trenčín plný kultúry? 

My áno!

Záleží nám na Trenčíne a veríme, že by sa mohol stať hlavným Európskym mestom kultúry a to už v roku 2026. Dúfame, že sa nám vďaka projektom, ktoré v meste žijú a ktoré pripravujeme, podarí pretvoriť Trenčín na mesto pestrej kultúry už počas nadchádzajúcich rokov. 

Komunita 1.jpg
Festival.jpg
s ľuďmi dobre 06.jpg
Screen Shot 2020-06-05 at 12.36.07.png

V Trenčíne je Pohoda

A to nie len tá festivalová, ale aj pohoda na život. Spoznajte spolu s nami šikovných trenčanov, udalosti ale aj miesta, ktoré stojí za to navštíviť. 

Ako EHMK prebieha a čo môžete očakávať?

69363066_10157503188769476_7316111205414
Zapojte sa.jpg

Zapojte sa s vaším projektom

Spísali sme podrobnejší opis celého priebehu prihlasovania ale aj históriu podujatia Európskeho hlavného mesta kultúry. Súčasne, pokiaľ sa chcete podieľať na spoluvytváraní kultúrneho Trenčína, neprehliadnite záložku ZAPOJTE SA. V nej nájdete aj dotazník spokojnosti občana, ktorý nám pomôže vykročiť tým správnym smerom.

Máte už niečo v hlave, alebo nejaký projekt organizujete? Napíšte nám o tom viac! Výzvu nájdete v časti ZAPOJTE SA. Popíšte projektový zámer a nebojte sa popustiť uzdu vašej fantázie. Projektové zámery posielajte do 14. 08. 2020.

Objavujte Trenčín už teraz

Európskym hlavným mestom sa môžeme stať až za dlhých šesť rokov no dovtedy s nami preskúmajte všetko, čo sa u nás skrýva. Či už ste domáci alebo ste v Trenčíne ešte neboli, spoznajte všetky skryté zákutia. V rámci tvorby projektu pre vás pripravujeme interaktívnu mapu, ktorá bude spustená už čoskoro.

Kreatívny Trenčín sme my

Sme komunita, priatelia, rivali, ktorí často snívajú s otvorenými očami. Trenčín, to sú udalosti, ktoré naozaj stoja za to a nápady, ktoré sa rozšírili do celého sveta. No hlavne, Trenčín si ty. Tak poďme do toho spolu.